2009. január 31., szombat

László Boldizsár menüje



László Boldizsár olaszos menüjét keresztapás stílusban készítette és tálalta vendégeinek
Videó






Menü:

Előétel:

Baconba csomagolt datolya




Bőségtál:
Milánói szalámi, prámai sonka,paradicsom, olajbogyó, saláták,







Főétel:

Tészta húsokkal (Szürkemarha steak)



Pasta di caprone
kagyló, rák, paradicsom







Desszert:

Gelato di limone



Kuglóf

2009. január 30., péntek

Pirner Alma menüje



Pirner Alma vágyfokozó menüt készített vendégeinek a Hal a tortán mai estjére
Videó



Menü:

Előétel:

"vadorchideák" : lazac rosetta kaviár krémmel








Főétel:

Mézes-chilis csirkecsíkok sangriában sütve

Hozzávalók: 60 dkg csirkemell filé, 3 evőkanál méz, 2 dl sangria, 1 kávéskanál chili szósz, olívaolaj, bazsalikom, oregánó, só, bors

Elkészítés: A csirkét megmossuk, és csíkokra vágjuk. Kis edényben a mézet, az olívaolajat és a chilis szószt összekeverjük. Az enyhén besózott, borsozott csirkecsíkokat a keverékkel nyakon öntjük, majd ízlés szerint bazsalikomot és oregánót adunk hozzá. Az egészet forró serpenyőbe öntjük, és nagy lángon pirítjuk, miközben a sangriát hozzáöntjük, ami finom gyümölcsös ízt kölcsönöz a húsnak. Az étel akkor kész, ha a hús pirosra sült. A mézes-chillis-sangriás szósz kiváló szaft, mellyel tálaláskor mind a csirkét, mind pedig a köretet (burgonyapüré, rizs) még finomabbá tehetjük.
Megjegyzés: A sütés előtt érdemes a bekevert húst kb. 2-3 órát állni hagyni, hogy jobban átvegye a pikáns ízeket.


Desszert:

Ananászos túró
Az ananászt kettévágjuk, húsát kivájjuk, és kis kockákra vágjuk. A túrót mézzel és az ananászdarabokkal elkeverjük. A masszát az ananászba töltjük, és hidegen kínáljuk.



Forrás: tv2.hu

2009. január 29., csütörtök

Pesuth Rita menüje



Pesut Rita mindent megtett, hogy vendégei jól érezzék magukat




Menü:


Előétel:

Gyönytyúk leves

Tyúkhúsleves Hozzávalók: 1,2-1,5 kg tyúk- vagy csirkehús, 50 dkg vegyes zöldség (sárgarépa, fehérrépa, zeller, karalábé), 1 közepes fej hagyma, 2 gerezd fokhagyma, 10-15 szem bors, 1 körömnyi cseresznyepaprika, 1 csapott mokkáskanál sáfrányos szeklice, 1 csokor petrezselyem, 15 dkg kelkáposzta, 1 zöldpaprika, 1 paradicsom, só, 10-15 dkg leveles tészta

Elkészítés: Az alaposan megmosott szárnyast feldaraboljuk. Minden hozzávalót alaposan megmosunk, megtisztítunk. Egy nagyobb fazék aljára fektetjük a szárnyasdarabokat. Forrásig hevítjük - a régi hagyománnyal szemben nem habozzuk le, mert oda az értékes fehérje, leülepszik szépen az a hab magától, nem lesz zavaros tőle a leves! -, hozzáadjuk (teatojásba zárva) a szemes borsot, a fokhagymát, a sáfrányos szeklicét - gyönyörű színt ad a levesnek! -, a cseresznyepaprikát, a hagymát egészben és egy kevés sót. Fedő nélkül, lassú forralással, gyöngyöztetve fél óráig főzzük. Ezután beletesszük a hasábokra vágott zöldségeket, a kelkáposztát, a zöldpaprikát és a paradicsomot egészben, a csokorban hagyott petrezselymet, és további lassú gyöngyöztető forralással, fedő nélkül az egészet puhára főzzük.
Enyhén sós vízben megfőzzük a levestésztát, leszűrjuk, egy kevés húslevest merünk rá, és melegen tartjuk.
Ezután a leves felszínéről eltávolítjuk a zsiradékot; a nagyját egyszerűen kanállal, a "kisebbjét" itatóspapírral vagy papírszalvétával, majd sűrű szövésű szitakanálon keresztül, merőkanállal - éppen csak szelíden megbillentve a fazekat, hogy fel ne zavarosítsuk a levest! - előmelegített levesestálba szűrjuk.
A tésztát a forró leveshez adjuk, külön tálon kínáljuk a zöldséget és a húst, amelyet fogyaszthatunk a leveshez, vagy utána, második fogásként is különféle mártásokkal. ugyanazzal a módszerrel főzzük, mint a többi húslevest.



Főétel:

Sült kacsacomb

Hozzávalók: pecsenye kacsacomb (egy főre egy combot számolunk), kacsazsír, só, bors, majoranna, köménymag, szerecsendió, víz, 2 hagyma, 3 gerezd fokhagyma

Elkészítés: A kacsacombokat megmossuk, besózzuk, borsozzuk, és kb. 1 órát állni hagyjuk. Bedörzsöljük majoránnával, és egy lábasba tesszük. Megszórjuk köménymaggal, szerecsendióval, mellé teszünk 2 hagymát és 3 gerezd fokhagymát. Rákanalazunk 2-3 evőkanál kacsazsírt, és kicsit megpirítjuk, majd felöntjük annyi vízzel, amiben meg tudjuk párolni a combokat. Fedő alatt közepes lángon min. 50-60 percig pároljuk a kacsacombokat. (Ha a víz elpárologna, pótolni kell!) Hústűvel ellenőrizzük, mennyire puhult meg a hús. Ha megpuhult, előmelegített, sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük, és legalább 30 percig sütjük. A combokat félidőben megfordítjuk, és folyamatosan locsoljuk a pecsenyelével.

Dinsztelt káposzta
A káposztát (vöröset vagy fehéret, mindegy), a lehető legvékonyabbra felszeleteljük, vagy káposztareszelőn legyaluljuk. A megfelelő méretű lábosban zsír hevítünk (kb. egy evőkanállal), ebben megforgatjuk a káposztát, és megsózva, enyhén megcukrozva és egy kávéskanál őrölt köménnyel megszórva, lefedve, takaréklángon pároljuk. Amikor félig megpuhult, akkor két nagy, meghámozott almát reszelünk bele. Ha szükséges tovább sózhatjuk, és egy kanál cukrot is tehetünk ekkor bele ízlés szerint. A továbbiakban kevergetve, fedő alatt tovább pároljuk. Amikor 95 %-ban megpuhult, ízlés szerint ecettel savanyítandó. Az almától különleges telt íze lesz (de aki nem szereti, el is hagyható belőle).


Desszert:


Sajttorta

Hozzávalók (6-8 személyre): Tésztaburok: 125 g vaj, evőkanál cukor, 20 dkg kekszmorzsa

Töltelék: 25 dkg túró, 40 dkg tejszínes krémsajt, 15 dkg cukor, 1 vaníliás cukor, 2 evőkanál liszt, 3 tojás, 1 tejföl

Tetszőleges belevalók: mazsola, fahéj, aszalt vagy friss gyümölcsök, reszelt narancs- vagy citromhéj, tejföl helyett gyümölcsnektár.

Vajazzunk ki egy szétszedhető tortaformát. A megolvasztott vajjal keverjük el a cukrot, majd a kekszmorzsát, és az így kapott masszát nyomkodjuk a tortaforma aljára és oldalára. Melegítsük elő a sütőt a maximum hőmérsékleten. Dolgozzuk el simára a túrót, majd adjuk hozzá a többi alapanyagot is. Spatulával keverjük a masszát simára. A tetszőleges belevalókkal is ekkor tehetjük egyedivé a tortát. Öntsük a tölteléket a tortaformába, egyengessük el a tetejét, majd sütőben közepes-kis lángon süssük 45-50 percet. Hagyjuk kihűlni a formában, majd ezután díszíthetjük gyümölccsel, tejszínhabbal, vagy hűtőben is lehűthetjük fogyasztás előtt.

Forrás: tv2.hu


Tiramisu

Tiramisu - ahogy a legfinomabb

Hozzávalók:
25 dkg mascarpone
ízlés szerint porcukor (kb. 1 púpozott evőkanál)
3 db tojás
1 csomag vaníliás cukor
10 dkg kakaópor (nem cukrozott instant!)
Amaretto ízlés szerint (kb. 2 evőkanál)
3 dl erős kávé
tej
2 csomag babapiskóta

Elkészítés: Egy műanyag tálba beleöntöm a mascarponét, hozzáadom a porcukrot, a vaníliás cukrot és a 3 darab tojás sárgáját, és habverővel felverem. Majd a 3 db tojás fehérjét is felverem (vigyázat, ha zsíros a habverő, akkor nem fog történni semmi), és fokozatosan hozzákeverem a mascarpone krémhez, majd ezt a műveletet addig végzem, amíg krémszerű anyagot nem kapok. A 3 dl kávét tejjel felengedem, hogy tejeskávét kapjak, majd cukorral (itt is egy púpozott evőkanál) és Amarettóval ízesítem. A babapiskótát belemártom a tejeskávéba, téglalap alakú tálba sorban elhelyezem, ráteszek egy réteg mascarpone krémet, majd magszóróm kakaóporral. Az alapanyag kb. 3 rétegre elegendő a tál méretétől függően.
Fontos: minden mascarpone réteget szórjunk meg kakaóporral!

Megjegyzés:
Nagyon-nagyon-nagyon finom!!!!

Forrás: mindmegette.hu


Tiramisu tojás nélkül

Hozzávalók:
25 dkg babapiskóta
25 dkg mascarpone
4 evőkanál méz
2 dl habtejszín
1 csomag habfixáló (ez el is hagyható)
1 doboz natúr joghurt
1 kávéskanál vaníliaaroma
2 evőkanál instant kávé
2 evőkanál cukor
2 evőkanál rum
5 dl víz
1 evőkanál kakaópor

Elkészítés: A vízből és a cukorból szirupot főzünk (kb. addig, amíg víz fele elpárolog). A forró sziruphoz hozzákeverjük a kávét és a rumot.

A mascarponét kikeverjük a mézzel, majd hozzáadjuk a natúr joghurtot, a vaníliaaromát és a felvert tejszínhabot.

A babapiskótákat belemártjuk a szirupba, majd egy tálba fektetjük őket úgy, hogy egy sor babapiskótára egy réteg krém kerül, egészen addig, amíg a hozzávalók elfogynak.

A tetejére rászítáljuk a kakaóport. A tálat fóliával légmentesen lezárjuk, és a tiramisut 1 éjszakára hűtőszekrénybe rakjuk.

Forrás: mindmegette.hu


2009. január 28., szerda

Gergely Róbert menüje



Gergely Robi nincs elveszve a konyhában, látszik, hogy van gyakorlata (ebben is). Finom menüt készített vendégeinek
Videó


Menü

Előétel:

Nyakleves








Főétel:

Indonéz csirke



Paprikás csirke








Desszert:

„Ez egy bundázott alma, amit fagyival tálaltam. A hideg-meleg és fantasztikus ízek harmóniája ez a desszert, ami a ’Pirner Alma a’la Gergely Róbert’ nevet kapta.”



2009. január 27., kedd

Vujity Tvrtko menüje



Tvrtko is afrikai ételeket készít vendégeinek a Hal a tortán e heti első estjén
Videó







Előétel: Csípős paprikás halleves - nem csípősen



Boldizsár kér hozzá csípőset, és bizony még a szárított banánnal is oltogatja a tüzét :)







Főétel: chiken yassa - csirkemell hagymás szósszal (nagyrakockázott hagyma, nagyrakockázott piros kaliforniai paprika)



Fufu - maniokagyökérből vagy yam gyökérből készül









Desszert: Gyümölcsök - a Gambiai nagykövet ajándékaként



2009. január 24., szombat

Fekete Laci menüje


Fekete Laci olyat főzött vendégeinek, amit ő nem szokott enni, - húslevessel várta társait, és ezzel, bizony komoly elismerést szerzett magának.




Előétel:

Húsleves

Újházi tyúkhúsleves

Hozzávalók 8 személyre: 1 szép hízott tyúk (kb. 2 kg), 25 dkg
sárgarépa, 10 dkg petrezselyemgyökér, 8 dkg zeller, 6 dkg karalábé, 8 dkg csiperkegomba, 1 közepes vöröshagyma, 10 dkg kelkáposzta, 10 dkg friss zöldborsó, 1 db zöldpaprika, 1 csokor petrezselyem zöldje, 10-15 szem egész bors, gyömbér, só

Elkészítés: 1. A megtisztított tyúkot kívül-belül alaposan átmossuk,
majd 2 liter hideg vízben (fedő nélkül) feltesszük főni. A tetején
keletkező habot szűrőkanállal leszedjük, majd ha felforrt, kisebbre
állítjuk a hőfokot, és gyöngyöző vízben főzzük tovább. 2. Félórai főzés
után beletesszük a megtisztított, de egészben hagyott sárgarépát,
petrezselyem gyökeret, zellert, karalábét, kelkáposztát. 3. Teatojásba
beletesszük a fokhagymát, a gyömbért, a sáfrányt és a fokhagymát, majd
a levesbe lógatjuk, és lassú tűzön, félig lefedve tovább főzzük. 4. A
maradék zöldséget (paprikát kockázva) és a gombát (a kisebbeket egyben
hagyva, a nagyobbakat cikkekre vágva) külön lábosban, egy kevés sós
vízben, vagy csontlében főzzük meg. 5. Ha a zöldség és a tyúk is
megfőtt, kiemeljük a levesből, és hűlni hagyjuk. A tyúkot kicsontozzuk,
bőrét eltávolítjuk, és a húst vékony csíkokra vágjuk. A levesben főtt
zöldséget vágódeszkára rakjuk, és szintén vékony metéltre vágjuk. 6. A
levest közben a tűzről lehúzva, 15 percig pihentetjük, majd nagyon
finom szitán, vagy ruhán átszűrjük.



Főétel:

Vadas zsemlegombóccal

Marhahús vadasan

Hozzávalók: 1 kg marhahús, 4 fej vöröshagyma, 2 szál petrezselyem, 2 szál sárgarépa, só, babérlevél, bors, 3 evőkanál ecet, 3 evőkanál cukor, 2 evőkanál liszt, 2 evőkanál olaj, mustár, 2 dl tejföl

Elkészítése: A hagymát felkarikázzuk, a zöldségeket apróra vágjuk, majd a hússal, sóval, borssal és babérlevéllel feltesszük főni. Amikor megpuhult, az ecettel savanyítjuk, és ebben a lében hagyjuk állni a húst négy napig. Később a babérlevelet és a borsot kidobjuk belőle, a húst pedig felszeleteljük, tálra rakjuk. A zöldségeket kiszedjük a léből, a cukorral együtt megpirítjuk, majd a páclével felengedjük. Ha a cukor elolvadt, szűrőn áttörjük. A lisztből és az olajból rántást készítünk, felengedjük a zöldséggel, mustárral ízesítjük, majd a húst beletesszük, és átmelegítjük. Tálaláskor zsemlegombóccal vagy főtt tésztával, tejföllel kínáljuk.

Zsemlegombóc

Hozzávalók (8 gombóc – 4 személyre): 2 zsemle, 4 evőkanál liszt, 2 tojás, 3 evőkanál olaj, fél kis vöröshagyma, 1 kávéskanál só, 1 mokkáskanál bors, fél csomó petrezselyem-zöldje

Elkészítése: A zsemléket két cm széles szeletekre vágjuk, majd a szeleteket kockákra aprítjuk. Tepsiben elterítjük, és gyenge tűzön tíz percig pirítjuk. Az olajon az apróra vágott hagymát és petrezselymet három percig pirítjuk, s akkor hozzáadjuk a zsemlekockákat. A két tojást, a lisztet összedolgozzuk a zsemlekockákkal. Vizes kézzel gombócokat formálunk, s azokat bő sós vízben megfőzzük, vagy tepsibe téve, forró vízzel leöntve sütőben tíz percig főzzük.





Fekete Laci Boginak, a "finnya asszonyak" rákkal, kagylóval, "tengeri cuccokkal" kedveskedett






Desszert:

Goffri vaniliamártással




Diabetikus süteményről is gondoskodott







És valahol úgy látszik tejbegrízt is készített:

Tejbegríz

Hozzávalók 2 tányérhoz: 1/2 liter tej, 2 evőkanál cukor, 4 evőkanál búzadara
Elkészítése: A cukrot és a darát összekeverjük. A tejet feltesszük forrni. Hozzáadjuk a darát, és a tejet folyamatos keverés mellett melegítjük, amíg a gríz nem sűrűsödik. Ezután tányérokba töltjük, majd tálaljuk. Tetejére kakaóport vagy fahéjas cukrot hintsünk.


2009. január 23., péntek

Lakatos Márk menüje




Lakatos Márk különleges, minőségi alapanyagokat válogatott a vacsorához:





Előétel:

Spanyol sonka különlegességek

saláta különlegességekkel:
körtés rockfort sajtos, diós, tejszínes
céklás, olivás, kapros,
avokádós, fenyőmagos, kicsilányos püré




Pisztráng








Főétel:

garnélafarok, kagyló,


Bélszín zellerpürével, spárgával








Desszert:

Gyümölcssaláta citromfagyival
mindenféle "érdekes" gyümölcs, ananász, eper, mangó, pici friss gyömbér, mentalevél, tőzegáfonya megfuttatva barnacukorral (átforgatva megnyílik a bőre és a zamata jobban kijön)



friss, könnyű, könnyed, száraz, savanykás dolog Márk szerint,
Fekete Laci szerint brrrrrrr, nagyon savanyú ...


2009. január 22., csütörtök

Liptai Claudia menüje




Mit talált ki Claudia a vendégeinek? Ő bizony kitalálta, hogy mindenki "személyre szabott" főételt kap:





Előétel: Jókai bableves



Előétel Fekete Lacinak: Csülök tormával








Főétel Lakatos Márknak: Lazac narancsos vinegar mártással salátaágyon




Főétel Fekete Lacinak: Borjú bécsi héjában sült burgonyával







Főétel Kovács Áronnak: Marhapörkölt petrezselymes burgonyával




Főétel Csősz Boginak: Grillezett kecskesajt salátaágyon








Desszert: Csokis süti

Brownie

Hozzávalók: 50 dkg cukor, 40 dkg liszt, 5 egész tojás, 1 csomag sütőpor, 1-2 dl olaj, 5 dl joghurt, 10 dkg kakaópor

Elkészítés: A cukrot a tojásokkal elkeverjük. Majd hozzáadagoljuk a többi összetevőt is. A sorrend szinte lényegtelen, a fontos, hogy minden belekerüljön! Ezután kivajazott, kilisztezett tepsibe tesszük a masszát, és 170 fokra előmelegített sütőben sütjük 45 percig, illetve amíg már nem ragacsos a tésztája. Ha megsült, megvárjuk, amíg teljesen kihűl, és kiborítjuk a tepsiből.

Csősz Bogi menüje



Milyen fogásokkal várta Bogi a vendégeit?


Bogi hatfogásos vacsorája nagyon nem jött be a vendégeknek. A szokatlan alapanyagok szokatlan ízharmóniája nem nagyon ízlett senkinek, volt egy-egy harapás amit letudtak nyelni :)
Bogi az édesburgonyát ajánlotta nagyon, szerinte az nagyon finom, a vendégek az étkezési banánnal voltak némiképpen elégedettek, mivel annak nem volt íze, "nem jó, de legalább nem rossz"



Előétel-főétel:

Cassava, Maumba, Fumbwa











Pondu: makréla hús van benne, olyan fűszerrel, ami olyan, mint a "tapióka"






Csak feltűnt, hogy "magyar" tejet használ a speci afrikai fánkhoz, vajon azt miért nem afrikait vásárolt?





Desszert:
Mikate - földimogyorószósszal készült fánk


Mogyorókrémes fánk

Hozzávalók: 0,03 kg liszt, burgonyagombóc por, élesztő, só, mogyorókrém
A burgonyagombóc porból liszttel és élesztővel a szokásosnál keményebb tésztát készítünk (pihentetésnél lágyul). Forró olajban kisütjük, és mogyorókrémmel töltjük, illetve kenjük

Mit főztek a sztárok a Hal a tortán-ban? ©Template Blogger Green by Dicas Blogger.

TOPO